Učenci od 5. do 9. razreda smo se, v sklopu predmeta likovna umetnost, udeležili delavnice ustvarjanja z glino, na temo cirkus (tudi tema letošnje tradicionalne šolske prireditve “Likof”),  ki je potekala v mesecu aprilu in v mesecu maju. Prijazno povabilo k udeležbi na omenjeno delavnico smo dobili s strani kulturno – umetniškega društva Liber, ki nam je glino tudi podarilo, za kar smo jim iz srca hvaležni. Delavnice so potekale v Mencingerjevi hiši. Imeli smo se čudovito, saj smo zares uživali pri razvijanju naše kreativnosti, kar je razvidno tudi iz spodnje fotogalerije.

Naši spretni prsti so z lahkoto oblikovali košarice, posodice, živali in druge abstraktne stvaritve, le – ti pa so barvni pridih dobili v šoli, kjer smo jih pobarvali.

Izdelke bo moč videti v klubu KUD Krško, kjer bodo razstavljeni v času šolske prireditve Likof.

Prisrčno vabljeni k udeležbi prireditve in ogledu razstavljenih izdelkov.

Edina stranska učinka, ki se ob ogledu le – tega lahko pojavita, sta ponos (nase in na otroke) ter toplina v srcu. Le – ta pa sta še kako zaželena.