Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si

Pogovor o koronavirusu z osebo s posebnimi potrebami – LAHKO BRANJE

Z lahkim branjem označujemo tista besedila, ki jih lažje beremo in razumemo.

Vsi ljudje imamo pravico do informacij in vsi ljudje potrebujemo informacije, sploh v času epidemije.

V Službi za dostopnost na RTV Slovenija so ob sodelovanju Saške Lesjak in Tatjane Knapp iz Zavoda Risa in testne skupine iz CUDV v Črni na Koroškem pripravili besedilo s splošnimi informacijami o koronavirusu in koronavirusni bolezni v lahkem branju za vse tiste, ki to potrebujejo.

Lahko branje je namenjeno predvsem ljudem, ki zaradi različnih oviranosti trajno potrebujejo lahko berljive informacije (ljudje z disleksijo, motnjo v duševnem razvoju, motnjo avtističnega spektra ali demenco). Prav tako je namenjeno ljudem, ki imajo slabše razvito veščino branja ali slabo poznajo jezik in sčasoma ne bodo imeli več potrebe po lažje razumljivih tekstih.

Za kakršne koli informacije o tehniki lahkega branja ali tekstu so dostopni na dostopno@rtvslo.si.

Kliknite na povezavo:  O koronavirusu v lahkem branju

Podobno je kot pripomoček za pogovor napisana tudi socialna zgodba za otroke z avtizmom, primerna je seveda za vse otroke: Pogovor z otrokom – center Motus