Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si

Noč knjige – berimo skupaj

Noč knjige, 1. del

Letošnja Noč knjige se je začela 23. aprila, ko praznujemo Svetovni dan knjige. Knjižnonočno praznovanje se nadaljuje skozi ves maj. Že tri leta sodelujemo tudi na naši šoli. Tokrat smo brali skupaj učenci, nekateri s pomočjo staršev in učitelji, nekateri s pomočjo svojih otrok.

Posnetki so različni, bralne kilometrine tudi, vsem pa je skupna ljubezen do knjig. Prebrali smo tri slikanice in vsak dan bomo predstavili eno.

V teh dneh ne bom objavljala priporočil v knjižno-filmskem kotičku, kajti bolj prisrčnih bralcev ni najti na celotnem internetu.

Danes so bralci: Mija Grubar, Ajda Brilej, Petra Kampl Petrin, Estera Žibert,  Gašper in Maja Grilc, Aljaž Grubar ter Anja, Naja in Vid Ganc Povhe.

Brali so pravljico Pujsa imam za soseda! Avtorica je Claudia Fries, prevedla Branka Končar, izdala založba Didakta.

Bližnjica do pravljice: Pujsa imamo za soseda!

Meta Habinc