V petek, 16. 3. 2018, se je v prostorih Občine Krško odvijal 28. otroški parlament na temo ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM. Udeležili so se ga učenci z mentorji in nekaterimi ravnatelji. Po pozdravu župana Mirana Stanka in predsednika ZPM Krško Vinka Hostarja so učenci v delavnicah razpravljali o temah, povezanih s šolstvom in šolskim sistemom v Sloveniji. Uroš Brezovšek je skrbel, da je dnevno dogajanje teklo po načrtu. Med odmorom smo si prisotni lahko ogledali plakate posameznih šol, ki bodo še nekaj časa na ogled v sejni sobi A.

Predstavnika šolskega parlamenta OŠ dr. Mihajla Rostoharja Krško sta bila Klemen Moškon in Beqir Veselaj. Klemen je bil tudi član volilne komisije. Sodelovala sta v delavnici ŠOLA ZA ŽIVLJENJE IN UČNE VSEBINE. Učenci so ugotavljali, da pogrešajo več praktičnih vsebin, ki bi bile splošno uporabne v življenju, preveč pa je teoretičnih vsebin. Želijo si tudi vsebin iz prve pomoči, preživetja v naravi, samoobrambe. Menijo, da je učenje pri posameznih predmetih preveč poglobljeno, raje bi imeli možnost izbire glede poglabljanja posameznih vsebin.

Za blog: V. J.