Hura, počitnice so tu!

Čisto nazadnje, ko so bile naše učilnice že skoraj prazne in pospravljene, smo se na naše zadnje skupno šolsko dopoldne odpravili v šolsko telovadnico, kjer smo obeležili dan državnosti s proslavo in s podelitvijo priznanj in pohval.

Najprej smo ob zastavah na odru in himnah prebrali nekaj besed in misli o naši državi. S pevskimi točkami in branjem so se tokrat predstavljali bolj fantje. Vsi zbrani pa smo skupaj izvedli skupno pevsko in plesno točko. S petjem dveh znanih pesmi so nas razveselili še učitelji in učiteljice, ki so sestavili zbor Mladi po srcu. Ta dan najbolj glasna je bila pevsko tolkalna skupina Dobro jutro bobni, ki jo sestavljajo petošolci in šestošolci. Zaigrali in zapeli so kar tri pesmi. Na šoli pa imamo še harmonikarja Lejo in Tomaža, ki sta s svojimi spretnimi prsti popestrila in tako razveselila učence in učenke OŠ NIS in PPVI. Proti koncu prireditve nam je naša ravnateljica zaželela lepe počitnice.

Na svidenje, šola. V jeseni se spet srečamo 🙂

J. G. P.